Náš príbeh

Sme dve mamky, ktoré milujú svoje deti a chcú pre ne to najlepšie ako asi každý rodič. 🙂 Často sme sa samých seba pýtali, ako pokračovať v ich ďalšom smerovaní. Po dlhých úvahách, prečítaní mnohých kníh o výchove, absolvovaní rôznych prednášok, inšpirovaní sa inými lesnými klubmi, no aj vplyvom každodennej skúsenosti s našimi deťmi na materskej sme napokon dospeli k myšlienke vytvoriť niečo nové. Cestička by mala byť hlavne bezpečným miestom, do ktorého by všetky deti rady chodili a ktoré by zodpovedalo hodnotám, ktoré sú pre nás vo výchove dôležité.

Veríme, že spokojný rodič
= spokojné dieťa

Záleží nám aj na našom vlastnom sebarozvoji a pravidelnom rozvoji našich sprievodcov a sprievodkýň, ako aj na rozvoji nás rodičov. Rodičovstvo vnímame ako veľkú školu života, v ktorej môžeme rásť spolu s našimi deťmi a stávať sa tak lepšími ľuďmi.

A prečo práve lesný klub?

Odpoveď je pomerne jednoduchá. Myslíme si, že práve les a príroda poskytuje najprirodzenejšie miesto na rozvíjanie dieťaťa, či po telesnej, kognitívnej aj osobnostnej stránke. Veríme, že sa tento projekt pre vás a pre každé dieťa stane srdcovkou. Tak, ako sa stal pre nás.

Tím Cestičky

Mária Čierniková

SPRIEVODKYŇA, ZAKLADATEĽKA

Som mamka dvoch akčných dcér. Vyštudovala som učiteľstvo anglického a francúzskeho jazyka na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Počas štúdia som strávila viacero liet v zahraničí pri deťoch vo Švajčiarsku, Francúzsku, Írsku, ale aj v USA a jeden semester vo Francúzsku. Pracovala som v anglickej škôlke, učila som v súkromnej materskej škole a robila som aj na logistike v miestnej firme. Rada čítam knihy a čítam aj s mojimi deťmi a z toho čítania mám tiež radosť. Cez deň sa rady túlame kade-tade a tešíme sa z maličkostí okolo nás,  nejakú tú noc sme strávili v stane. Nevadí mi, keď sú deti špinavé ani keď robia pomerne nebezpečné veci.

betka team cesticka

Alžbeta Drutarovská

KOORDINÁTORKA, ZAKLADATEĽKA

Rovnako ako Majka máme s manželom dve dcéry. Vývin detí a podpora ich potenciálu ma zaujíma aj ako mamu, tak aj po profesionálnej stránke. Od strednej školy som pôsobila ako dobrovoľníčka pri práci s deťmi a mládežou na Slovensku, Ukrajine či v Rumunsku. Ako vyštudovaná psychologička som pracovala na HR oddelení v medzinárodnej firme a neskôr v treťom sektore v oblasti osobného rozvoja. Práve skúsenosť v organizácii Nexteria a ľudia, s ktorými som mala možnosť spolupracovať, ma naučili k ľudskému potenciálu pristupovať tvorivo a s otvorenou mysľou. Toto sa snažím žiť aj vo výchove svojich dcér a spolu s nimi rásť. Rada oddychujem pri behu či knihe a stále viac ma zaujíma minimalizmus a udržateľný životný štýl.

Danielka Francuzová

SPRIEVODKYŇA

Vyštudovala som bakalársky stupeň v odbore učiteľstvo anglického a francúzskeho jazyka. Vďaka môjmu blízkemu vzťahu k deťom by som chcela popri zamestnaní začať študovať Predškolskú a elementárnu pedagogiku. Už počas školy som veľa cestovala; robila som aupair-ku vo viacerých krajinách – Anglicko, Francúzsko, Írsko a Švajčiarsko. V kontakte s deťmi som pokračovala aj počas školy, kedy som učila v anglickej škôlke. Vo svojom voľnom čase rada tvorím, aranžujem kvetiny, vyrábam venčeky, maľujem obrazy, pomáham so svadobnými výzdobami a rada „všeličo“ vyrábam so svojimi neterkami.

Janka Jadroňová

SPRIEVODKYŇA

Som maminou troch dcér. Študovala som učiteľstvo matematiky a nemeckého jazyka. Na Katedre matematiky Univerzity Mateja Bela som pokračovala aj v doktorandskom štúdiu. Pracovala som ako učiteľka na súkromnej základnej škole, počas niekoľkých liet aj ako lektorka na Kežmarskom hrade. Počas štúdia som strávila jeden semester na Univerzite Friedricha Schillera v Jene a jeden mesiac na Karlovej univerzite v Prahe, kde som sa stretla so zakladateľmi Hejného metódy v matematike. 

Počas tohto pobytu som sa detailnejšie zoznámila nielen s Hejného matematikou, ale najmä s konštruktivistickým prístupom k vyučovaniu matematiky a s myšlienkou, že deti, ak sú motivované a majú vhodné podnety, sú schopné aj v matematike veľa objaviť samé. Presvedčila som sa o tom aj pri práci v matematickom krúžku s prvákmi a presviedčajú ma o tom čoraz viac aj moje dcérky.