Čo ponúkame

Cestičku navštevujú deti vo veku od 3 do 6 rokov, ktorým za mesačný členský príspevok ponúkame:

  • program na 3 alebo 5 dní do týždňa v čase od 7:15 – 16:00
  • malú detskú skupinku do 15 detí a dvoch sprievodcov
  • dostatok času von
  • Hejného metódu matematiky
  • hravú angličtinu raz do týždňa
  • a rešpektujúci prístup k sebe navzájom

Je pre nás dôležité, aby deti jedli zdravo, chutne a bez zbytočného cukru. Dbáme na dostatočné množstvo sezónneho ovocia a zeleniny.

Fungujeme ako komunita. Preto medzi rodičmi hľadáme partnerov, nie klientov. Rodičia majú u nás po dohode kedykoľvek otvorené dvere, sprevádzajú svoje dieťa počas adaptácie, počúvame ich potreby a podnety. Vítame zapojenie každej rodiny podľa svojich možností alebo si organizujeme spoločné neformálne stretnutia.

Chcem sa pridať do Cestičky

Lesné škôlky na Slovensku zatiaľ nemajú nárok na štátny príspevok. Preto musíme byť finančne samostatní. Náš denný chod je závislý od členských príspevkov rodičov, dobrovoľníckej činnosti, sponzorských darov a získaných grantov z projektov.

3 DNI v týždni 

utorok – štvrtok
7:15 – 16:00

110 € / mesiac

Celý týždeň

pondelok – piatok
7:15 – 16:00

180 € / mesiac

strava

+ 2,5€ / deň

Strava pokrýva pitný režim, varený obed od dodávateľa a olovrant. Desiatu si deti nosia vlastnú.

Naši podporovatelia a získané granty​

Zilinsky samosprávny kraj
zvar metal

Často kladené otázky

Uvedomujeme si, že nástup do klubu ako inštitúcie je veľkým krokom pre dieťa a túžime, aby sa každý Cestičkár u nás udomácnil bez zbytočných stresov a obáv. Preto máme pripravený adaptačný proces, v ktorom je prítomný aj rodič, ak mu to vyhovuje. V priebehu cca 2 týždňov budeme Cestičkára adaptovať v prítomnosti rodiča, ktorý sa bude postupne stále viac vzďaľovať tak, aby sa na konci adaptácie nový Cestičkár cítil príjemne so sprievodcami aj s ostatnými Cestičkármi.

Sme radi, ak Vás oslovila myšlienka našej Cestičky a chceli by ste vidieť, ako to u nás funguje. Napíšte nám na mail oz.cesticka@gmail.com a dohodneme si termín. 

Aby bolo Vaše dieťa v komforte vonku aj vnútri, odporúčame zabezpečiť mu/jej: kvalitné nepremokavé oblečenie, malý batoh (ideálne s popruhom cez hruď), fľašu, nepremokavé topánky/gumáky, pokrývku hlavy, pyžamo, papuče, náhradné oblečenie.

Deti, ktoré spia, majú priestor na cca 1,5-hodinový spánok v postieľke a deti, ktoré nespia, majú čas na oddychové aktivity ako čítanie si, kreslenie, aby ich telo zregenerovalo na poobedný program.